Міжнародний день Інтернету

2017-04-04

/Files/images/prazdniki_v_techenii_goda_dlya_sayta/4 квітня День безпечного інтернету.jpg

4 квітня світ відзначає Міжнародний день Інтернету – віртуальної енциклопедії людських знань з безліччю можливостей, які дозволяють дізнаватися про нове, вдосконалювати набуте, створювати перспективне в інформаційному просторі. Мережа об’єднує покоління, країни, культури, Всесвіт.

Віртуальний світ спонукає до розширення особистих горизонтів, залишаючи право свободи вибору у пошуку інформації та самовираженні, не знімаючи відповідальності за все фіксоване, що залишаєш після себе.

Сторінка з історії свята.

Чому Всесвітній день створенняІ інтернету відзначається саме 4 квітня? Та тому, що саме в четвертий день другого весняного місяця представився святий Ісидор Севільський. Він увійшов в історію завдяки тому, що написав енциклопедію Etymologiae, що включає двадцять томів. Але покровитель у всесвітній Мережі з'явився зовсім не відразу. Його обирали болісно і довго. Так, в числі кандидатів були і святий Ісидор, і святий Педро Регальдо, і навіть жінка - свята Текла. Але вирішальне слово залишилося за тодішнім Папою Іоанном Павлом II, який озвучив, що Інтернет є енциклопедією знань всього людства. Так і вирішив це питання.

Але Православна церква одним-єдиним покровителем не обмежилася, тому у Інтернету їх чотири. Причому, всі четверо - жіночої статі. Це Софія і три її доньки - Любов, Надія і Віра. Не виключено, що і мусульмани теж визначили для глобальної Мережі покровителя.

В різних країнах Міжнародний день Інтернету, дати святкування можуть відрізнятися, незважаючи на те, що Папа Римський у 1998 році санкціонував свято День Інтернету і визначив його покровителя, в Україні День Інтернету - 14 грудня, у Російської Федерації «прижилася» інша дата – 30 вересня.

У більшості держав це свято прив'язаний до дати реєстрації національних доменів. Так в Узбекистані - 29 квітня.

Дата 4 квітня – 4.04 – також нагадує поширену помилку 404 (“Сторінку не знайдено”).

Інтернет в Україні.

Перші користувачі мережі Інтернет з'явилися на території України ще за радянських часів. У 1990 році було створено перші три вузли доступу до мережі та розпочато підтримку української частини доменного простору мережі Інтернет — домену.ua.Спочатку він підтримувався неформально, але 1 грудня 1992 року домен.uaбуло офіційно делеговано в Україні. З цього часу і почався відлік історії українського сегменту мережі Інтернет.

У грудні 1999 створена Студія Айкен — одна з перших «кувалень» українських сайтів.

У листопаді 2000 створена Інтернет асоціація України (ІнАУ).

Дослідження Інтернет-аудиторії, проведене компанією Factum Group Ukraine на замовлення ІнАУ, свідчить про те, що більше 62% українців у віці понад 15 років користуються Інтернетом.

Кiлькiсть переглядiв: 60

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.